Czarter jachtów Chorwacja, Grecja, Włochy

Ozonujemy wodę w basenie - podstawowe informacje


Ozonujemy wodę w basenie - podstawowe informacje

Nie trzeba zbytnio się wysilać, aby znaleźć osoby, które lubią spędzać czas na basenie. Pływanie jest niezwykle przyjemną formą aktywności fizycznej, która pozwala nam rozruszać mięśnie i poczuć się lepiej. Właściciele pływalni robią wszystko, aby ich klienci mogli czuć się naprawdę bezpiecznie. Nie tylko zatrudniają ratowników, ale również dbają o czystość wody. Dzisiaj coraz częściej stawia się na proces ozonowania, który okazuje się być niezwykle efektywny i daje naprawdę bardzo dobre efekty. Na czym polega ozonowanie wody w basenie? Jakie ma zalety takie rozwiązanie? Dlaczego ozonowanie jest obecnie popularniejsze od chlorowania? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Ozonowanie to proces polegający na wykorzystaniu ozonu w uzdatnianiu wody. Jeszcze nie tak dawno prym wiódł chlor, który niestety pozostawiał po sobie dość nieprzyjemne efekty – woda miała bardzo charakterystyczny i trudny do zniesienia zapach. Do tego często zmieniał się jej smak. Jeśli chloru było sporo, stawała się również mętna. Zaczęto więc poszukiwać rozwiązania, które pozbawione będzie takich efektów ubocznych. Wówczas zauważono, że w uzdatnianiu wody doskonale sprawdza się właśnie ozon.

Ozon sprawia, że z wody zostają usunięte wszystkie niepożądane substancje, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Ozonowanie jest bardzo zaawansowanym procesem utleniania, który skutecznie wspomaga procesy filtracyjne. Przyspiesza również utlenianie rozmaitych zanieczyszczeń, a także materii organicznej. Woda odzyskuje swoją naturalną barwę, staje się idealnie przejrzysta. Ozon skutecznie usuwa z niej bardzo nieprzyjemny smak oraz zapach, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie. W przypadku basenów, w których woda jest ozonowana nie wyczujemy już tak silnego zapachu chloru. Do tego nie można zapomnieć, że ozonowanie przekłada się na czystość mikrobiologiczną. Skutecznie usuwa wszystkie bakterie, grzyby, pleśnie, wirusy, cysty. Wchodząc do wody ozonowanej, nie trzeba obawiać się wystąpienia jakichkolwiek zmian na powierzchni skóry.

Zastosowanie ozonu w procesie uzdatniania wody basenowej to również mniejsze ryzyko podrażnienia skóry i oczu. Chlor jest pierwiastkiem, który wywołuje nierzadko nie tylko podrażnienia, ale także bardzo silne reakcje alergiczne. Dlatego dzięki ozonowaniu na basen mogą bez obaw chodzić nawet osoby mające skłonność do alergii oraz zmagające się dotychczas z bólem oczu po wizycie na pływalni.

Decydując się na ozonowanie, warto pamiętać, że takie rozwiązanie nie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Dostępne są dzisiaj urządzenia do ozonowania, których montaż nie nastręcza żadnych trudności. Nie wymagają one nawet zbyt wiele miejsca w pomieszczeniach technicznych. W efekcie ozonowanie jako sposób na oczyszczanie wody basenowej wydaje się być rozwiązaniem najbardziej korzystnym.

Idealnie czysta woda w basenie to podstawa bezpieczeństwa tych, którzy lubią pływanie. Powinien być tego świadomy każdy właściciel pływalni, którego obowiązkiem jest zadbanie o swoich klientów. Ozonowanie to wybór idealny.

Na podstawie: http://www.koronaozon.pl/generator-ozonu-do-basenu/

Media Społecznościowe

jutuby_twitterjutuby_gplusjutuby_youtubejutuby_facebookjutuby_insta

Organizatorzy