Kraków 2016 sym

O Krakowie

Strona Główna  >>  O Krakowie

Kraków, była stolica Polski został wybrany na miejsce spotkania młodzieży całego świata z Ojcem św. Franciszkiem w lipcu 2016 r. Kraków nie jest duży, liczy niespełna 800 tyś. mieszkańców, ale posiada swój niepowtarzalny klimat znaczony średniowieczną architekturą i młodością ogromnej liczby studentów. Jest miejscem gdzie żyli i pracowali wybitni ludzie spośród których wielu jest świętymi i błogosławionymi. Wśród nich odnajdujemy bliskiego sercom młodych ludzi Jana Pawła II – arcybiskupa Krakowa.

W tym miejscu od ponad 110 lat rozwija się charyzmat św. Jana Bosko, a niektórzy spośród salezjanów tu mieszkających cieszą się chwałą ołtarzy. Obecnie w Krakowie Rodzina Salezjańska jest reprezentowana przez różne grupy: Salezjanów Księdza Bosko, Córki Maryi Wspomożycielki, Michalitów, Salezjanów Współpracowników, Byłych Wychowanków. Rodzina Salezjańska prowadzi tu różne dzieła, wśród których znajdują się dwa seminaria, trzy szkoły, dwie parafie, oratoria i ośrodki dla młodzieży.

Bardzo cieszymy się, że wśród młodzieży, która przyjedzie do Krakowa będzie znaczna grupa SRM – serdecznie Was zapraszamy i dołożymy wszelkich starań, abyście w Krakowie czuli się jak najlepiej.