Kraków 2016 sym

Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego

Strona Główna  >>  Aktualności  >>  Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego

Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego

21 lutego 2016,

Podczas Światowych Dni Młodzieży organizowane jest Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, w którym wezmą udział wszystkie grupy związane z Rodziną Salezjańską uczestniczące w ŚDM.

Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego odbędzie się 27 lipca 2016 roku. Będzie to spotkanie delegacji Salezjanów i Salezjanek oraz młodzieży z inspektorii z całego świata, na którym będzie obecny ks. Generał i Matka Generalna.

W tym roku celem spotkania jest pogłębienie świadomości rozumienia i realizowania miłosierdzia w świetle salezjańskiego charyzmatu. Kanwą do prowadzenia rozważań jest list Przełożonego Generalnego do całej Rodziny Salezjańskiej poświęcony tematyce miłosierdzia. Planowane jest zorganizowanie festynu, który będzie łączył rozrywkę z przeżyciami religijnymi i promował radość we wspólnocie. Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego zakończy się wieczornym czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem.

Światowe Dni Młodzieży przyczyniły się bezpośrednio do powstania Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, inicjatywy podjętej spontanicznie przez młodzież, pomagającej urzeczywistniać charyzmat św. Jana Bosko

– Światowe Dni Młodzieży są dla Rodziny Salezjańskiej bardzo ważnym wydarzeniem, ponieważ jest to inicjatywa adresowana do młodzieży – głównych odbiorców naszego posłannictwa. To wielkie wydarzenie, dające młodym możliwość przeżycia wielu doświadczeń związanych z życiem religijnym – mówi ksiądz Wojciech Krawczyk odpowiedzialny za animację duszpasterstwa młodzieżowego w Inspektorii krakowskiej. – Dlatego staramy się wykorzystywać je do wzmocnienia naszej pracy wychowawczo-duszpasterskiej – dodaje ks. Wojciech.

Informacje dla grup salezjańskich i formularz zgłoszeniowy na Święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego znajdują się na stronie TUTAJ.
List Przełożonego Generalnego jest dostępny TUTAJ.

Izabela Czak

Źródło: www.krakow2016.com

PHOTO_GALERY_SRM2