Kraków 2016 sym

II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze

Strona Główna  >>  Aktualności  >>  II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze

II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze

2 grudnia 2015,

Komitet Organizacyjny ŚDM zorganizował w Kalwarii Zebrzydowskiej, w dniach od 25 do 29 listopada II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze do ŚDM Kraków 2016. Celem spotkania było nie tylko przekazanie delegatom (przybyłym z ponad 100 krajów całego świata) istotnych informacji na temat organizacji tego wydarzenia, ale także usłyszenia ich głosu i opinii, aby można je było uwzględnić w czasie przygotowań. Bardzo jestem wdzięczna organizatorom ŚDM za ich pracę – jestem pod wrażeniem jak dużo pracy muszą oni wykonać! Spotkanie było bardzo dobrze przygotowane, po każdej prezentacji był przewidziany czas na wspólną debatę.

Ponadto spotkanie po raz kolejny pokazało mi  jak Polacy są gościnni. Dlatego jestem pewna że ŚDM w Krakowie zostaną przygotowane na wysokim poziomie. Otrzymałam dużo potrzebnych informacji, które od razu po powrocie przekazałam naszym duszpasterzom. Bardzo dobrze, że zobaczyliśmy również miejsca, gdzie będą sie odbywać ważne wydarzenia ŚDM. Podczas spotkania panowała świetna atmosfera, juz sie odczuwało klimat tego, co sie będzie działo za 8 miesięcy. Można było również zobaczyć, jak obecni delegaci z rożnych krajów  są zaangażowani, by ich młodzież mogła wspaniale przeżyć ŚDM.

To spotkanie stało się również miejscem poznania nowych ludzi, którzy pracują dla młodzieży – a to jest zawsze możliwość do wymiany doświadczenia i okazania różnej pomocy. Wróciliśmy na Ukrainę z większym entuzjazmem do przygotowania się do ŚDM. Chcemy żeby jak najwięcej młodzieży pojechało do Krakowa.

s. Anna Zajączkowska FMA